Komunia Święta to ważny dzień dla każdego dziecka oraz jego rodziny. To uroczystość, w której wierni przyjmują po raz pierwszy Eucharystię. Medalik to symbol wiary, który jest nieodłącznym elementem pierwszej Komunii Świętej. Jaki medalik na komunię wybrać?
 

Cudowny medalik srebrny lub złoty Matki Boskiej

Medalik zapoczątkowany przez św. Katarzynę Labouré po objawieniu Najświętszej Maryi Panny w Paryżu w 1830r. Według słów Najświętszej Maryi Panny, ci którzy noszą na szyi cudowny medalik dostąpią wielkich łask.

cudowny medalik srebrny cudowny medalik złoty

Srebrny medalik cudowny został wykonany ze srebra rodowanego, które nie ciemnieje i utrzymuje swój blask na długo. Masa medalika to 1,55 g srebra wysokiej jakości próby 925. Medalik jest dwustronny. Cudowny medalik oryginalny wzór to:

- Awers medalika przedstawia postać Matki Najświętszej, wokół której widnieje łaciński tekst krótkiej modlitwy: O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.

- Rewers medalika zawiera zestawienie dwóch serc: Najświętsze Serce Jezusa otoczone koroną cierniową i Niepokalane Serce Maryi przebite mieczem. Powyżej litera M jako inicjał Maryi, a nad nią krzyż. Dodatkowo wokół umieszczono 12 gwiazd.

Cudowny medalik złoty również cieszy się bardzo dużą popularnością. Wykonany został z wysokiej jakości złota.

Złoty medalik na komunię dla chłopca

Złoty medalik na blaszce z wizerunkiem Matki Boskiej z dzieciątkiem Jezus to najczęściej wybierany medalik na prezent od chrzestnych lub dziadków. Prosty i klasyczny wzór to sprawdzony pomysł na prezent komunijny dla chłopca. Medalik wykonany został z wysokiej jakości złota próby 585. Wysokość 16 mm. Szerokość 13 mm.

złoty medalik dla chłopca

Dwustronny złoty medalik na komunię dla dziewczynki – HIT

Złoty medalik na komunię dwustronny to sprawdzony pomysł na prezent dla dziewczynki. Medalik dwustronny to przed wszystkim uniwersalny produkt: awers prezentuje wizerunek Matki Boskiej z dzieciątkiem Jezus, a rewers to gładkie serce. Położenie medalika można dopasować według potrzeb. W sklepie shelbi.pl znajdziesz medalik dwustronny wykonany ze złota próby 333 oraz ze złota próby 585.

Srebrny medalik serce Jezusa - sprawdzony wybór

Srebrny medalik o kształcie serca to ponadczasowy wzór, który chętnie jest wybierany przez naszych klientów. W centralnej części medalika znajduje się wizerunek Matki Boskiej z dzieciątkiem Jezus, natomiast w tle rozmieszczone zostały promienie. Medalik serce z Matką Boską został wykonany ze srebra rodowanego, które nie ciemnieje i utrzymuje swój blask na długo. Masa medalika to 1,00 g srebra wysokiej jakości próby 925.

Medalik czy krzyżyk dla chłopca na komunię - co wybrać?  

Niejednokrotnie zastanawiamy się czy dla chłopca kupić w prezencie medalik czy srebrny lub złoty krzyżyk. W przypadku wątpliwości klienci wybierają jednak prosty, klasyczny krzyżyk, który chłopiec będzie mógł nosić i użytkować na co dzień.  Wybierając krzyżyk lub medalik warto pomyśleć również o złotym łańcuszku na komunię, aby stworzyć piękny komplet prezentowy.