• Kategorie
  • Szukaj
  • Krzyż

Krzyż jest motywem powszechnie pojawiającym się we wzornictwie biżuteryjnym. Dla wielu to symbol religijny, dla innych to motyw wskazujący cztery strony świata. Biżuterię z krzyżem od wielu lat można zaobserwować na światowych wybiegach w postaci złotego lub srebrnego krzyżyka w bransoletce lub jako ozdobę uszu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Shelbi oferuje w swojej biżuterii złote i srebrne łańcuszki z krzyżem, zawieszki w kształcie krzyżyka oraz kolczyki i bransoletki ozdobione krzyżykiem.

 

Łańcuszek z krzyżykiem dla dziecka

Biżuteria to nie tylko domena dorosłych i nastolatków. Może być to też prezent z okazji Chrztu Świętego lub Komunii. Doskonałej jakości łańcuszki z krzyżykiem lub medalikiem podarować możesz dziecku z okazji tego wyjątkowego święta. Z pewnością doceni je w swoim dorosłym życiu. Możesz wybrać zawieszkę w kształcie krzyżyka w kolorze złotym wysadzaną cyrkoniami lub zupełnie prostą, błyszczącą w formie blaszki. Idealnym dopełnieniem łańcuszka z krzyżykiem na taką okazję są małe złote kolczyki zapinane na wkręt.

 Bransoletka z krzyżykiem opinie

Pozłacana, srebrna zawieszka sznurkowej bransoletki sprawdzi się idealnie w codziennych stylizacjach. Czarny sznurek wykorzystany do stworzenia ponadczasowej, uniwersalnej bransoletki jest odporny na wilgoć i nie traci koloru podczas użytkowania. Bransoletka ze złotym krzyżykiem ma możliwość sporej regulacji szerokości, dzięki czemu może ona zdobić nadgarstek męskiej, jak i damskiej ręki. Czarny to kolor uniwersalny doskonale prezentujący się u obojga płci. W swojej ofercie posiadamy też złote i srebrne zawieszki na czerwonym sznurku. Bransoletka z krzyżykiem może być użyta jako pojedynczy element biżuteryjny bądź w połączeniu z innymi bransoletkami lub zegarkiem.

Naszyjnik z krzyżykiem modowy HIT

W projektach biżuterii od Shelbi nie mogło zabraknąć naszyjników z krzyżykiem ozdobionym błyszczącymi cyrkoniami. Urzekającym i subtelnym prezentem dla dziewczynki będzie srebrna zawieszka krzyżyk z dobranym do niej odpowiednim łańcuszkiem, najdelikatniejszy z dostępnych u nas to łańcuszek typu celebrytka. Bardzo ciekawą propozycją dla chłopaka jest prosty łańcuszek w kolorze złota z gładką zawieszką typu blaszka w kształcie krzyżyka. Dla mężczyzn taka zawieszka może stanowić dodatek do grubszego łańcucha typu pancerka.

Zawieszka złoty krzyżyk lub medalik

Medalik lub krzyżyk noszony na szyi ma wyjątkowe znaczenie, szczególnie dla osób wierzących. Są to przedmioty o charakterze religijnym powszechnie zwane sakramentaliami. Niewątpliwie jednak zawieszka w kształcie krzyża lub medalik delikatnie i subtelnie zdobią dekolt, przyciągając uwagę. Srebrne bądź złote zawieszki wraz z dopasowanym do nich łańcuszkiem mogą być doskonałym prezentem nie tylko na Chrzest Święty, czy Komunię, ale także w dniu przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Marka Shelbi ma w swojej ofercie szeroki wybór biżuterii sakralnej wykonanej ze stali chirurgicznej, pozłacanej, złotej oraz ozdabianej błyszczącymi kamieniami.

Złoty medalik, czy krzyżyk co wybrać?

Jeśli masz dylemat, co jest bardziej odpowiednie złoty krzyżyk czy okrągły medalik, pamiętaj, że bardziej uniwersalny mimo wszystko jest krzyżyk. Założy go zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Prezent w postaci krzyżyka sprawdzi się też jako podarek dla mamy, czy taty, którzy są bardzo przywiązani do symboli religijnych. Medalik zaś sprawdzi się najlepiej u kobiet. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę medalików i krzyżyków, zarówno w kolorze złota, jak i srebra. Wszystko zależy od Twojego indywidualnego gustu.


Biżuteria z motywem krzyżyka to doskonały wybór zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Krzyż to uniwersalny znak, który z jednej strony może być świadectwem wiary, z innej zaś symbolem czterech stron świata. Ten ponadczasowy dodatek to najlepszy wybór dla taty, mamy, brata, siostry czy przyjaciela. Stawiając na łańcuszek z krzyżykiem, masz gwarancję skromnej, lecz bardzo efektownej ozdoby na różne okazje.