Podejmując decyzję o zakupie kolczyków dla dziewczynki warto zastanowić się z jakiego materiału mają być wykonane. Czy zależy nam na kolczykach wykonanych z żółtego złota czy ze srebra? Kolejna kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę to rodzaj zapięcia kolczyka, ponieważ wpływa to istotnie na bezpieczeństwo użytkowania. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji, które pomogą Ci podjąć decyzję przy zakupie kolczyków dla dziewczynki.
 

Kolczyki dla dziewczynki srebrne czy złote?

Na rynku dostępne mamy klasyczne kolczyki dziecięce w kolorze srebrnym oraz kolczyki wykonane ze srebra, ale pokryte powłoką 14 karatowego żółtego złota lub powłoką 18 karatowego różowego złota. W przypadku standardowych srebrnych kolczyków warto zwrócić uwagę na kolczyki pokryte dodatkową powłoką rodu. Dlaczego? A to dlatego, że srebrne kolczyki rodowane utrzymują swój blask na dłużej, nie ciemnieją i kolorystycznie przypominają luksusową biżuterię wykonaną z białego złota. Kolczyki złote dla dziewczynki 585 to bardzo dobry pomysł na prezent z okazji urodzin lub komunii, jednak w porównaniu do srebrnych kolczyków cechują się wyższą ceną.

 

kolczyki złote dla dziecka 585
Jakie zapięcie kolczyków dla dziecka?

Dziewczęce kolczyki muszą być bezpieczne w użytkowaniu, tak aby nie sprawiały dziecku bólu i ran podczas codziennego użytkowania oraz snu. Kolczyki muszą być wygodne, a zapięcie powinno gwarantować, że kolczyk nie zostanie zgubiony podczas zabawy lub zdejmowania odzieży. Kolczyki bigiel to idealne rozwiązanie dla dzieci. Z pewnością sprawdzą się również klasyczne kolczyki wkrętki lub kolczyki zapięcie angielskie.
kolczyki dla dziecka bigiel

Jakie kolczyki nie uczulają?

Kolczyki, które uczulają zawierają nikiel, chrom lub kobalt. Dlatego wybierając kolczyki dla dziecka należy zwrócić uwagę na produkty wykonane bez tych dodatków. Na przykład srebrne kolczyki dla dziewczynki, złote kolczyki próby 585 lub kolczyki ze stali chirurgicznej złote będą bezpiecznym wyborem.
 

Kolczyki dla dzieci z jednorożcem czy myszka miki?

Motyw kolczyków dziecięcych musimy dopasować do wieku dziecka. Wybierając kolczyki dla 3 latki powinniśmy zainteresować się motywami nawiązującymi do postaci z bajki, na przykład kolczyki z jednorożcem lub kolczyki z motywem myszka miki. Dużą popularnością cieszą się kolczyki z motywem biedronki, które zdobią uszy małych księżniczek. W przypadku nastolatki możemy wybrać kolczyki wykonane ze złota, które zostały połączone z diamentem. Kolczyki to świetny pomysł na prezent dla dziewczynki w każdym wieku - kolczyki z motywem podkowy lub koniczynki dodatkowo gwarantują szczęście i pomyślność.


kolczyki biedronki dla dziecka
kolczyki myszka miki kolczyki dla dziecka jednorożec