To spore wyzwanie! Damy Ci kilka metod jak to robić oraz wskazówki na co zwrocić uwagę przy doborze rozmiaru pierścionka.

Kilka wskazówek na co zwrócić uwagę:
  • Najważniejsza wskazówka - pierścionek powinien przechodzić z delikatnym oporem przez kostkę palca. Tak aby podczas mycia rąk nie zsunął się, a jednocześnie aby nie uciskał palca. 
  • Szerokość pierścionka - te delikatniejsze mogą być ciut węższe aniżeli masywne pierścionki. Szersza biżuteria może z odrobinę większym oporem przechodzić prze kostkę palca dlatego w takiej sytyacji warto zamówić rozmiar większy pierścionka. Pierścionek zbyt mały może powodować otarcia lub nieprzyjemne odparzenia, czego lepiej uniknąc.
  • Każdy palec ma inny rozmiar - wydawać by się mogoże palce u obu rąk w stosunku prawa do lewej są takie same. Jednak to jest mylne, ponieważ zazwyczaj jesli jestesmy praworęczni to palce są trochę grubsze niż u lewej reki i odwrotnie. Mało tego sąsiadujące palce u każdej dłoni także róznią się szerokością - na szczęscie różnica nie jest znacząca także pierścionek który jest za ciasny na palec wskazujący będzie idealnie pasował na palec serdeczny. 
  • Pierścionek zaręczynowy nosi się na palcu serdecznym prawej ręki. Dlatego warto zwrócić uwagę na szerokość tego palca przy wyborze. 
  • Temperatura - pod wpływem wysokich i niskich temperatur, rozmiar palca zmienia się. Zatem należy pamiętać, by nasz pierścionek nie okazał się zbyt mały podczas wysokiej temperatury i zbyt duży w niskiej.
rozmiar pierścionków staviori
Metody pomiaru:
  • jesli chcesz kupić dla siebie lub bliskiej osobie wystaczy zmierzyć obwód palca np. za pomocą tasiemki owijając go. Następnie wystarczy za pomoca linijki zmietrzyc tasiemkę, którą owijaliśmy palec. W dostęnej tabeli wystarczy sprawdzić jaki odbowiednik rozmiaru pasuje do pobranych wymiarów. Pamiętajmy, aby podczas pomiaru zostawic odrobinkę luzu, aby pierścionek nie uciskał.
Trudniejsza sprawa będzie jeśli to ma byc dla kogoś niespodzianka lub pierścionek zaręczynowy, o którym wybranka ma nie wiedzieć. Oczywiscie wszystko jest do zrobienia :):
  • mozna poprosić przyjaciółkę lub siostrę naszej przyszłej narzeczonej aby pomogła nam dyskretnie zdobyć rozmiar palca naszej ukochanej czy tez "podkraść" pierścionek który nosi przyszła narzeczona. Pamiętajmy że pierścionek musi pasowac na palec serdeczny jesli ma to byc pierścionek zaręczynowy. Gdy zdobędziemy odpowiedni pierścionek wystarczy zmierzyć jego obwód i wewnętzrną średnice i sprawdzic w tabeli rozmiarów jaki będzie jego odpowiednik.
  • pamiętaj aby być precyzyjnym ponieważ różnica pomiędzy rozmiarami to jedynie 0,33 mm