Czy inwestowanie w biżuterię wykonaną ze złota lub srebra jest bezpieczne? Czy na takich inwestycjach można stracić? Jak zmienia się wartość metali szlachetnych w czasie?
Inwestować w metale szlachetne można na wiele sposobów. Można nabyć aktywa w postaci złotych monet, sztabek lub… po prostu kupić biżuterię wykonaną ze złota lub srebra. Każda inwestycja związana jest z różnym poziomem ryzyka i korzyści, ale można zauważyć, że w ostatnich latach inwestowanie z złoto staje się coraz bardziej popularne. Dlaczego zatem warto zadbać o to, aby w naszym portfelu inwestycyjnym znalazła się biżuteria?


Bezpieczna inwestycja

Należny podkreślić, że inwestowanie w metale szlachetne jest warte uwagi w perspektywie długoterminowej. Oczekiwanie korzyści pieniężnych w perspektywie kilku miesięcy jest bezpodstawne. Według portalu bankier.pl wartość czystego złota w okresie ostatnich 12 miesięcy wzrosła o około 26%, natomiast w perspektywie ostatnich pięciu lat kurs złota wzrósł o około 76%. Wspomnieć należy, że występowały okresy, że wartość tego surowca malała, ale to co charakteryzuje złotą lub srebrną biżuterię to fakt, że ich wartość nigdy nie spadnie do zera. Takiej gwarancji niestety nie mamy w sytuacji, gdy inwestujemy w akcje spółki notowanej na giełdzie. Warto zadbać o to, aby dywersyfikować portfel inwestycyjny i jednym z jego zasobów była właśnie biżuteria.
 

Podwójna korzyść

Kupując złoty pierścionek z diamentem lub złoty naszyjnik z brylantem mamy możliwość stworzenia inwestycji z podwójną korzyścią. Po pierwsze biżuteria wykonana z metali szlachetnych może zyskać na wartości, jest ponadczasowa i nie ulega znoszeniu. Natomiast drugi aspekt to połączenie funkcji lokacyjnej z funkcją użytkową. Biżuteria wykonana ze złota lub srebra to idealny dodatek, który można również wykorzystać podczas spotkania rodzinnego, zabawy karnawałowej lub spotkania biznesowego. Podwójnych korzyści nie doświadczymy natomiast, gdy ulokujemy nasze oszczędności w sztabce złota, obligacjach skarbowych lub zakładając lokatę bankową. Wybierając biżuterię inwestycyjną należy zwrócić uwagę na unikalne produkty, które powstały z wysokiej jakości złota lub srebra oraz kamieni szlachetnych. Biżuteria Staviori zaprojektowana i wykonana przez wybitnych włoskich złotników idealnie sprawdza się jako aktywo inwestycyjne o podwójnej korzyści.
 

Zabezpieczenie na przyszłość

Lokując oszczędności w biżuterię inwestycyjną liczymy na wzrost jej wartości, ale jednocześnie tworzymy inwestycję, która pomoże zabezpieczyć przyszłość naszą lub naszych potomków. Jest to pewnego rodzaju polisa, którą można wykorzystać w trudnych czasach. Zamiast złotych monet można kupić ukochanej osobie kolczyki Staviori wykonane z białego złota, co z pewnością wprawi ją w wyjątkowy nastrój, a po kilku latach kolczyki mogą stać się dobrem rodowym, które będzie przekazywane kolejnym pokoleniom. W razie potrzeby biżuterię inwestycyjną bez trudu można zbyć na całym świecie i na pewno biżuterię dużo łatwiej można przewieźć przez granicę niż sztabkę złota. Niewątpliwie aktualne bardzo niskie stopy oprocentowania depozytów bankowych sprawiają, że biżuteria wykonana z metali szlachetnych stała się popularnym aktywem wykorzystywanym do lokaty oszczędności i sposobem na ochronę naszych pieniędzy przed utratą ich wartości.

ZŁOTE KOLCZYKI Z BRYLANTAMI BIAŁE ZŁOTO STAVIORI
Obsługa sklepu internetowego SHELBI.pl służy pomocą przy wyborze biżuterii inwestycyjnej. Zapraszamy do kontaktu.

Specjalnie dla naszych klientów, którzy planują kupić biżuterię inwestycyjną przygotowaliśmy specjalny rabat - 10% w przypadku zakupów powyżej 1.000,00 PLN. Wpisz w koszyku: INWEST - dzięki temu Twoja inwestycja przyniesie jeszcze więcej korzyści.